Gravelová jízda je o dobrodružství, ne o exkluzivitě. Ať už rádi objevujete nové výhledy, víříte zapomenuté štěrkové cesty, nebo vyrážíte na víkendovou projížďku. SHIMANO věří, že si každý zaslouží spolehlivé a vysoce výkonné vybavení. Filozofie konceptu United in Gravel spočívá ve vývoji komponentů specifických pro gravelovou jízdu, které jsou dostupné každému jezdci i každému rozpočtu.
Tato nová řada 12rychlostních komponentů GRX využívá ultrarychlou elektronickou řadicí platformu Di2 od SHIMANO. Řada RX717 zahrnuje pravou páku DUAL CONTROL LEVER, dvě možnosti levé páky pouze pro brzdu (jednu s logem GRX a druhou s logem SHIMANO) a přehazovačku GRX RX717, která ve spojení s 12rychlostní kazetou 10–51 zubů poskytuje rozsah, spolehlivost a rychlost řazení potřebnou pro jakékoli dobrodružství v terénu.
Hlavní přednosti SHIMANO GRX RX717 1×12
Plně bezdrátová platforma Di2 – navržená pro maximální spolehlivost - bezdrátová soustava Di2 nabízí rychlé a přesné řazení a je kompatibilní se všemi bezdrátovými 12rychlostními řadami SHIMANO (možnosti pro silniční řídítka GRX, DURA-ACE, ULTEGRA, SHIMANO 105 Di2 i rovná MTB řídítka XTR, DEORE XT a DEORE).
Robustní gravel pohon – převzatý z MTB řady SHIMANO Di2 - měnič RX717 se vyznačuje nízkoprofilovým designem, ochrannou kluznou deskou, chráněnou baterií a funkcí automatického obnovení po nárazu (Automatic Impact Recovery).
Rozšířená univerzálnost – nové možnosti komponentů GRX umožňují jezdcům optimalizovat výkon podle terénu, stylu jízdy a rozpočtu.

Páky GRX RX717: Přizpůsobitelné ovládání na dosah ruky
Hlavním prvkem této řady je 12rychlostní hydraulická brzdová páka GRX ST-RX715-R Di2 s funkcí DUAL CONTROL. Tato pravá páka nabízí cenově dostupnější bezdrátovou variantu řazení 1×12 a kombinuje precizní řazení SHIMANO s vysokým brzdným výkonem.
Mezi klíčové vlastnosti patří:
- Nastavení dosahu – možnost doladění ergonomie a pocitu z ovládání podle potřeb jezdce.
- Dlouhá výdrž baterií CR1632 – až čtyři roky používání, snadná výměna.
- Kompatibilita s aplikací E-TUBE PROJECT Cyclist – přizpůsobení tlačítek řazení a funkcí.
Pro jednodušší a lehčí kokpit lze páku ST-RX715-R zkombinovat s levou hydraulickou brzdovou pákou BL-RS717 řady GRX, která odpovídá ergonomií i možnostmi nastavení pravé páce.
Jezdci, kteří již používají DURA-ACE ST-R9270, ULTEGRA ST-R8170 nebo SHIMANO 105 ST-R7170, mohou zvolit také levou páku BL-RS717-LS značky SHIMANO jako cenově výhodnější variantu se stejnou ergonomií a pocitem při ovládání.

ST-RX715-R – hydraulická kotoučová brzdová páka DUAL CONTROL
- Bezdrátová konektivita Di2.
- Pouze pravá páka DUAL CONTROL.
- Vylepšený tvar gumového krytu pro lepší ergonomii.
- Dvě tlačítka Di2 na každé páce pro přizpůsobení v aplikaci E-TUBE.
- Dvě vyměnitelné knoflíkové baterie (CR1632) s předpokládanou výdrží 3,5–4 roky.
BL-RS717 – hydraulická kotoučová brzdová páka
- Značka GRX.
- Brzdová páka pro pohon 1×12.
- Pouze levá strana.
- Vylepšený tvar gumového krytu pro lepší ergonomii.
BL-RS717-LS – hydraulická kotoučová brzdová páka
- Značka SHIMANO.
- Brzdová páka pro pohon 1×12.
- Pouze levá strana.
- Vylepšený tvar gumového krytu pro lepší ergonomii.


Přehazovačka GRX RX717: Navržena do náročných gravelových podmínek
Srdcem celého systému je plně bezdrátová přehazovačka GRX RX717, navržená pro maximální odolnost a plynulé řazení i v náročném terénu. Mezi její hlavní vlastnosti patří:
- Automatická obnova po nárazu – po nárazu se přehazovačka okamžitě vrátí do původní polohy.
- Široká konstrukce ramínek a ochranný kryt (Skid Plate) – navrženo pro odolnost v terénu.
- Technologie SHADOW ES – zajišťuje vynikající stabilitu řetězu a jeho bezpečné vedení.
- Chráněné uložení baterie – baterie je bezpečně ukryta a chráněna před poškozením, přitom je snadno přístupná pro nabíjení.
Přehazovačka používá stejnou baterii jako modely GRX RX827, XTR M9250, DEORE XT M8250 a DEORE M6250, což umožňuje snadnou a pohodlnou výměnu baterií mezi různými koly.

RD-RX717 – bezdrátová přehazovačka
- Technologie SHIMANO SHADOW ES.
- Přesné bezdrátové řazení.
- Robustní konstrukce s ochranným krytem.
- Pevná konstrukce kladek.
- Dlouhé ramínko RD-RX717 SGS pro použití s 12rychlostními kazetami SHIMANO 10–51z.
- Vyjímatelná a dobíjecí integrovaná baterie.
- Dojezd 700–1 000 km v závislosti na jízdních podmínkách.
Stejně jako všechny elektronické systémy Shimano Di2 je přehazovačka RX717 i brzdově-řadicí páka RX715 DUAL CONTROL kompatibilní s uživatelsky přívětivou aplikací SHIMANO E-TUBE. Po jejich spárování si můžete zvolit preferovanou rychlost řazení, přizpůsobit funkce řadicích tlačítek a aktualizovat firmware zadní přehazovačky.
Nová řada GRX RX717 rozšiřuje závazek společnosti SHIMANO zpřístupnit špičkový gravelový výkon širšímu okruhu jezdců. Kombinací příznivé ceny a legendární spolehlivosti systému Di2 přinášejí tyto nové komponenty bezstarostný zážitek z jízdy většímu počtu gravel jezdců.